Tbilisi – stolica Gruzji i naprawdę ciekawe miasto.
Zaraz po odejściu od głównych turystycznych ulic można napotkać takie oto zakątki.

A tutaj odnowione budynki w okolicach starego miasta
Oto kawałek starego zegara – krzywa wieża zegarowa jest jedną z atrakcji miasta. 
A tutaj widok na zamek na górze. 
Na zamek oczywiście można wjechać kolejką linową – naprawdę warto! 
I podziwiać z góry całe miasto. Zobaczcie jak stare miasto i gdzieniegdzie jeszcze ruiny mieszają się już z nowoczesną (czasem lekko kiczowatą) architekturą.

Panorama.
Wzdłuż rzeki można wybrać się na spacer na targ staroci. Można tam kupić po prostu wszystko 
Począwszy od pamiątek i obrazów
Warto wybrać się również do kościoła który góruje nad miastem. Bardzo ciekawe wygląda kolejny kontrast architektoniczny.

Z góry znów można podziwiać panoramę miasta.

A tutaj budynki z wielkiej płyty. 
Ten za to wygląda jakby każdy pobudował sobie własne piętro.

Jak już obejrzeliście wszystkie zdjęcia to kilka porad praktycznych.
Do Tbilisi można najlepiej dotrzeć marszrutką (czyli busikiem) prosto z lotniska w Kutaisi, podróż jest trochę męcząca, ale warto.
Noclegu nie trzeba rezerwować wcześniej, gdyż często ceny oferowane na miejscu są tańsze niż te które są np. w booking.com, ale warto rozejrzeć się i sprawdzić gdzie chcielibyśmy zanocować. W Tbilisi można znaleźć różne miejsca, od ciekawych hosteli po droższe i ekskluzywne hotele.
Gdzie zjeść? W sumie to wszędzie Jedzenie jest przepyszne (nie zapomnijcie też spróbować regionalnego wina!), w rozsądnej cenie i w każdej restauracji powinno być smaczne. Najlepiej jeść tam gdzie jedzą miejscowi.
Co ciekawe, mimo tego że niektóre uliczki w Tbilisi wydają się być nie przyjazne i być w stylu ciemnych zaułków, to miasto jest w zupełności bezpieczne. Nie musimy obawiać się wyjść wieczorem czy nawet w nocy. Gruzini są bardzo pozytywnie nastawieni do turystów i bardzo pomocni.
Jeśli chodzi o zwiedzanie to chyba najłatwiej zwiedzać na piechotę i po prostu chodzić po centrum i po starym mieście, to tam jest najwięcej atrakcji i miejsc do zwiedzania. Jeśli macie ochotę wybrać się w inne dzielnice miasta, kursuje tutaj metro, ale też taksówki są w bardzo przystępnych cenach.














